Христо Стоичков страда мъчително за Трифон Иванов
Христо Стоичков сподели колко страда навръх годишнина от смъртта на своя скъп приятел – Трифон Иванов. Във фейсбук той написа прочувствени думи:
„Изминаха 8 години, а все едно никога не си си тръгвал! Все чакам да звънне твоят номер, за да ми каже някоя от великите ти крилати фрази!
Туньо, не си забравен и никога няма да бъдеш! Ти беше сърцето и душата на нашия отбор! И страшилище за световни шампиони, които редовно биехме! Почивай в мир, приятелю! И ни пази от мястото, където си сега!“
Близки и приятели на Трифон Иванов се събраха да отбележат 8-ата годишнина от смъртта на легендарния защитник, пише Plovdiv24. Днес пред паметната му плоча на входа на стадион „Ивайло“ във Велико Търново бе отслужена заупокойна молитва, а на нея присъстваха легендите от „Златното поколение“ Христо Стоичков и Красимир Балъков, които лично подкрепяха майката на Туньо. Бившият треньор Георги Василев и бившият национал Бончо Генчев също бяха на помена.
Трифон Иванов почина на 13 февруари 2016 г., припомня „Труд“.
„На този ден преди осем години ни напусна големият Трифон Иванов. Железният защитник си отиде на 13 февруари 2016-а на едва 50 години.
Иванов ще остане в историята като един от най-добрите на своя пост – Футболист №1 на България за 1996 г., трикратен шампион на България с екипа на ЦСКА, шампион на Австрия с Рапид (Виена), финалист в турнира за Купата на носителите на национални купи.
За националния отбор има 77 мача и 6 гола, бронзов медалист от световното първенство в САЩ през 1994 г. Незабравим ще остане неговият гол във вратата на Русия на Националния стадион „Васил Левски“ на 10 септември 1997 г., с който България се класира за Мондиал’98. В последните години от живота си сърцатият бранител заемаше поста председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново, където отново демонстрира характерната си всеотдайност и отзивчивост.
Трифон Иванов беше не просто голям мъж, а голям човек и приятел, който ще остане завинаги в сърцата ни!“, написаха от БФС за годишнината от кончината на легендата.
Прегледана: 141400